Най-напред малко уточнения, ако позволите. Законите на шницела не са чак толкова много, но да започнем от най-важния – шницел по виенски означава, че е направен от цяло парче месо (свинско или телешко) и в никакъв случай не е вариация на тема с нещо като кайма, което по-добре може да бъде наречено панирано мега-кюфте. Истинският шницел ще е леко мазен, с хрупкава коричка и не е най-здравословното ястие, но пък е толкова вкусен :)
Необходимите продукти:
- парчета месо, най-добре от бута
- яйца за паниране
- галета
- сол, черен пипер, малко бира
Първият закон вече го споменах – използва се цяло парче месо. Вторият закон повелява да използвате чукчето и добре да набиете месото докато придобие размер на каскет или най-малко колкото обувка 45-ти номер. Ако не искате да разпръснете навсякъде малки парченца месо, начуквайте го вътре в найлонова торбичка.
Третият закон повелява да разбиете яйцата с малко бира. На три яйца например ще се падне горе-долу 100 мл. Така панировката ще стане по-пухкава.
Четвъртият закон гласи, че панировката трябва да е двойна – посолете и подправете с черен пипер начуканите шницели, оваляйте в галета (алинея втора – първия път може и в брашно) после в яйцата и накрая пак в галетата.
Петият закон казва, че пържите в много олио. Пържете до хрупкава коричка и извадете върху домакинска хартия да се отцеди.
Шестият закон ви задължава да го сервирате върху пържени картофи, гарниран с парченце масло и няколко резенчета лимон отгоре. Допълнение на Дарин – може да използвате босилково масло
Наздраве! Времето за приготвяне на четири шницела е 23 минути ):
Lubimia mi 6nicel, ne zneh 4e bilo tolkova lesno. O6te tia dni 6te go napravia. Ot koia 4ast na jvotnoto triabva the e mesoto za 6nicela?
Бистра, в описанието на рецептата е написано – "най-добре от бута"
Пиши на кирилица, след като си вникнала в текста.